Як судитися з банком по кредиту?

Аватар пользователя Elena

В тому випадку, якщо у вас виникли непримиренні протиріччя з банківською компанією, де ви обслуговуєтеся, ви можете подати на банк до суду по кредиту. Як судитися за кредитом і як виграти цю справу, розкажемо далі.

Отже, банк має право звертатися в судові інстанції в тому випадку, якщо є різні порушення умови вашого договору. Найчастіше приводом для звернення стає поява прострочення, після чого борг перекладається в категорію проблемних заборгованостей.

Позичальник також має право звернутися до суду за допомогою:

У ситуації, коли його права як споживача порушуються, наприклад, йому нав'язують непотрібні послуги, які призводять до підвищеної переплати.

1. або ж клієнт хоче знизити розмір неустойки та комісій, які вимагає стягнути з нього банк понад виплаченого основного боргу, або ж вимагає визнати договір або деякі його положення незаконними.

Кто судился с приватбанком советуем:

• Від правильно поставлених позичальником цілей і завдань, вони повинні бути реально досяжними,

• Від наявності підстав задоволення його вимог, передбачених законом,

• Від аргументованості позиції боржника, тобто наявності доказів,

• Від відсутності порушення процесуальних норм. Тобто як би не була доказова ваша база і права позиція, якщо ви порушили процесуальні норми, вам відмовлять за формальними підставами.

Як визначити цілі? Ставте перед собою конкретне завдання. Для цього оцінюйте шанси на той чи інший результат справи, реально уявляйте собі наявні у вас докази і часові та грошові ресурси, які ви готові витратити.

Що можна отримати в ході звернення до суду:

• Мінімізацію суми стягнення, повернення кредиту,

• Вигідні умови погашення боргу, наприклад, шляхом реструктуризації,

• Відмова в задоволенні позову банку про стягнення комісій, якщо визнати такі положення договору незаконними,

• Визнання договору або його частини незаконними.

Як діяти:

1. Коли ви отримали повістку, зверніться до суду, щоб ознайомитися з наявними матеріалами. Ознайомтеся з вимогами банку, можете зробити виписки або копії.

1. Зверніться за консультацією до юриста. Обговоріть, що ви можете протиставити позиції банку, як спростувати його доводи, знизити свої втрати,

2. Якщо було клопотання про накладення арешту на майно, підготуйте також клопотання про зняття забезпечувальних заходів,

3. Підготуйте документи, які допоможуть вам в захисті. Це можуть бути чеки, довідки про зменшення дохододів або виписка з трудової книжки про звільнення, копія заяви на відстрочку з відмовою від банку і т.д.,

4. Ознайомтеся з практикою в аналогічних справах в Мережі, вивчіть, як потрібно себе вести, почитайте кодекс.,

5. Підготуйте план дій в суді, складіть два плани - основний і запасний, щоб ви розуміли, чого ви хочете домогтися в суді.

В суді.

• Не погоджуйтеся і не спростовуйте відразу позови і пропозиції банку, проаналізуйте їх, попросіть відстрочку для цього. Можливо, мирне врегулювання справ з банком дійсно буде для вас вигідно.

• Залучіть адвоката або юриста для того, щоб підготуватися до слухання.

• Не лякайтеся юридичної мови, яким буде оперувати банківський представник, вам зовсім необов'язково робити так само. Все, що вам потрібно - просто, логічно і доступно викласти свою точку зору і підтвердити її наявними у вас доказами.

Rate this article: 
Среднее: 5 (1 голос)