Як вибрати насіння овочів?

Аватар пользователя Andrey

Більшість любителів дачного вирощування овочів замислюються про придбання посівного матеріалу взимку, і цьому є пояснення. Перш за все, тому що у лютому саме час для початку вирощування розсади, так як садити насіння потрібно вчасно. Але і це не головне. Найбільш широкий асортимент насіння можна знайти на старті продажів, який припадає на зимовий час.

У наш час відшукати потрібні насіння взимку - не проблема. До лютого вже багато спеціалізовані магазини і супермаркети пропонують купити найширший асортимент насіння від різних виробників в будь-якому ціновому сегменті.

Правильний вибір насіння - на що орієнтуватися?

  • Свіжість. Посадковий матеріал деяких рослин дуже легко перевірити на придатність. Коли насіння овочевих культур петрушки, кропу, моркви, ріпи або свіжі, вони дуже ароматні;
  • Особливості. Запідозрити несвіжість насіння можна, якщо вони зморщилися. Зморшки на шкірці свідчать про сумнівну якість. Виною тому можуть послужити як неналежні умови зберігання насіннєвого матеріалу, так і інші помилки (збір в недозрілі вигляді, тривале зберігання). Але врахувати необхідно, що у деяких рослин зморшкуваті насіння - це нормально;
  • Колір. Забарвлення насіння має велике значення. Якщо ви розбираєтеся в забарвленні культурних рослин, то вибрати насіння овочів буде нескладно.

Умови вирощування насіння

Роблячи вибір насіннєвого матеріалу, важливим є фактор умов, в яких планується вирощування. Посадка насіння овочів в закритий і у відкритий грунт має свої відмінності, перш за все терміни вегетації.

Тепличні культури, розвиваючись в теплиці, отримують більше часу на формування і дозрівання плодів, тому що в умовах закритого грунту раніше висіваються. Для теплиці є свій посівний матеріал, часто це індетермінантні рослини, які більше ростуть у висоту і компактно розміщуються на невеликій площі під укриттям, багато цвітуть і рясно плодоносять.

Однак високорослі культури - це не правило, багато хто з низькорослих відмінно зарекомендували себе в теплицях. Вибір залишається за овочівником. У відкритому грунті можна садити високоврожайні витривалі сорти, невибагливість яких доведена. Ознайомитися з каталогом насіння для посадки можна на сайті.

Який би спосіб вирощування не був вибран, є порядок дотримання правильних термінів посадки. Необхідно стежити, коли садити насіння тих чи інших культур, своєчасно доглядати за ними. В результаті урожай обов'язково порадує великою кількістю і чудовими смаковими якостями.

Rate this article: 
Среднее: 5 (1 голос)